Goražde bolje od Rudara, Čapljina slavila u Bihaću

Danas je odigrano sedam utakmica 13. kola Prve lige Federacije BiH, među kojima su i dueli u Bihaću, Goraždu i Gradačcu.

Zvijezda je danas na stadionu Banja Ilidža dočekla Igman koji im je nanio težak poraz od 4:1.

Za goste iz Konjica redom su pogađali Mihajlović u 10., Šehić u 32., Čehajić u 52. i Šubo u 78. minuti susreta, dok je Šarić pogodio za domaće u 81. tek toliko da ublaži poraz svoje ekipe.

Tako je Zvijezda upisala i treći uzastopni poraz čime su sami sebi zakomplikovai život, dok su ova tri boda od velike važnosti za tim Igmana.

Prva liga Federacije BiH, 13. kolo:

NK Zvijezda-FK Igman 1:4

NK Zvijezda: Aljkanović, Antić, Arnautović, Mojović, Šarić, Fačić, Mahmutović, Musić, Hasukić, Čulum, Jazvin.

FK Igman: Jamaković, Fočo, Kišić, Hota, Čehajić, Šubo, Ojeda, Šehić, Mihajlović, Lukomirak, Pendek.

Ekipa Jedinstva je nastavila sistemom toplo-hladno, jer je nakon tri vezane pobjede i jednog remija danas upisala i prvi poraz od septembra mjeseca kada su poraženi od Orašja.

Golove za goste iz Čapljine postizali su Bondža u 3. i Hadžikadunić u 89. minuti za sedmi trijumf u sezoni svoje ekipe.

NK Jedinstvo-NK Čapljina 0:2

NK Jedinstvo: Dejanović, Jašarević, Mujagić, Nuspahić, Olić, Šarenac, Kladar, Nuhanović, Muhić, Zečević, Remić.

HNK Čapljina: Vasilj, Albijanić, Rodin, Obradović, Sušić, Savić, Zubac, Pervan, Pehar, Bondža, Hadžikadunić.

Jedan od derbi mečeva ovog kola odigran je u Goraždu između domaćina i ekipe Rudara iz Kaknja, a koji je završen rezultatom 2:1.

Goražde je bolje otvorilo susret pogotkom Hrelje u 25. minuti, da bi prednost uduplao Žerić 13 minuta kasnije. Na poluvremenu u igru je umjesto Ajanovića ušao Zukić, a upravo je on bio jedini strijelac za svoj tim u 55. minuti čime je postavio konačan rezultat.

FK Goražde-FK Rudar Kakanj 2:1