Svjetsko prvenstvo 2018.: Senegal pobijedio Poljsku

Nogometna reprezentacija Senegala je u drugom meču prvog kola grupe ”H” Svjetskog prvenstva u Rusiji na moskovskoj Otkrytiye Areni savladala danas Poljsku, rezultatom 2:1, javlja Anadolu Agency (AA).

Senegal je poveo autogolom Thiaga Rangela Cioneka u 37. minutu, što je bio i rezultat prvog dijela igre. Selekcija Senegala je povećala prednost na 2:0 pogotkom M'Bayea Nianga u 60. minutu.

Reprezentacija Poljske je u 86. minutu golom Grzegorza Krychowiaka smanjila prednost Senegala. Ipak, Senegalci su do kraja meča uspjeli sačuvati prednost od 2:1 i upisati vrlo važne bodove u prvom meču grupne faze.

Utakmicom Poljska – Senegal završeno je prvo kolo grupne faze Mundijala u Rusiji.

U drugom duelu iste grupe, reprezentacija Japana je, rezultatom 2:1, danas pobijedila selekciju Kolumbije.

Domaćin Rusija i selekcija Egipta večeras od 20 sati otvaraju drugo kolo u grupi ”A”.