Rudaru derbi protiv Bosne

U jednom od derbija 25. kola Prve lige FBiH Rudar je savladao Bosnu s 1:0.

U komšijskom okršaju vodeća Bosna je gostovala u Kaknju, a na kraju je poražen s minimalnih 1:0.

U prvih pola sata Rudar je bio bolji, a jedinu šansu imao je Spahić, no nije bio precizan. U nastavku također bolja domaća ekipa, Aničić je dvadesetak minuta prije kraja bio u šansi, ali je odbranio Bekan.

Držali su se gosti iz Visokog do desetak minuta pred kraj, a onda je Aničić s 11 metara pogodio za veliko slavlje domaćih igrača i navijača. Ostalo je 1:0 i moglo je početi slavlje u Kaknju.

Bosna je na vrhu s 45 bodova, no Rudar se primakao na samo dva boda i ovaj tim ostat će u igri za plasman u najviši rang.

U susretu Orašja i Čapljine slavio je domaći tim rezultatom 2:1. Labudovi su poveli golom Novakovića  u prvoj minuti, ali je Čapljina u nastavku uspjela da izjednači, no ne i da ostane neporažena, pošto je domaći tim do kraja pogodio za 2:1 i pobjedu,prenosi sportsport.ba.

Orašje – Čapljina 2:1

HNK Orašje: Kurbašić, Okić, Đukić, Demonjić, Mikić, Radulović, Prgić, Brković, Matić, Lugavić, Novaković.

HNK Čapljina: Buntić, Bonža, Puljić, Bratić, Leko, Pervan, Jazvin, Zubac, Pecelj, Ćosić, Rodin.

Rudar K. – Bosna V. 1:0

FK Rudar Kakanj: Nikolić, Sarvan, Zukić, Hrustanović, Hajdarović, Dizdarić, Kulović, Kobilica, Topalović, Spahić, Čizmić.

NK Bosna: Bekan, Hrvat, Ćubara, Hodžić, Kovač, I.Džafić, Čabaravdić, Čehajić, V.Džafić, Cana, Čulov.