Svjetsko prvenstvo 2018.: Rusija na pragu plasmana u osminu finala

Domaćin Svjetskog prvenstva u nogometu, reprezentacija Rusije, pobjedom protiv selekcije Egipta na pragu je plasmana u osminu finala, javlja Anadolu Agency (AA).

Rusi su večeras u drugom kolu grupe ”A” na prepunom stadionu u St. Peterburgu savladali Egipat, rezultatom 3:1.

Prvo poluvrijeme, u kojem nijedna ekipa nije imala mnogo izglednih prilika, završeno je bez golova.

Rusija je, ipak, u nastavku već u 47. minuti autogolom Ahmeda Fathyja povela sa 1:0. Denis Cheryshev je na asistenciju Marija Fernandesa u 59. povećao na 2:0. Samo tri minute kasnije Rusi su vodili sa visokih 3:0 golom Artema Dzyubaja koji je pogodio nakon asistencije Ilyaa Kutepova.

Selekcija Egipta je do kraja samo uspjela smanjiti na 3:1 golom Mohameda Salaha iz jedanaesterca u 73. minuti utakmice.

U drugom kolu grupe ”A” u srijedu će igrati Urugvaj – Saudijska Arabija, nakon čije utakmice će biti poznato da li je Rusija već tada formalno i zvanično učenik osmine finala. U slučaju očekivane pobjede Urugvaja, iz grupe ”A” u osminu finala Mundijala plasman će izboriti i Rusija.