Firme iz Visokog odlaze u Kakanj zbog povoljnijeg privrednog ambijenta

Kako saznaje Visoko.co.ba sada već bivša visočka firma “Tref” koja se bavi proizvodnjom obuće uskoro će napustiti Visoko i svoju proizvodnju nastaviti u Kaknju. Nadalje saznajemo da to nije jedina firma koja uskoro ima namjeru napustiti Visoko, pa smo odlučili istražiti razloge ovakvih odluka.

Braća Jakub i Fikret Ramović osnivači firme “Tref” svoj interes prelaska iz Visokog u Kakanj prije svega su vidjeli u administrativnoj jednostavnosti za poslovanje. Zemljište na kojem će izgraditi fabriku od Općine Kakanj su dobili za 1KM. Iznos građevinske dozvole se refundira i ista se izdaje u najbržem mogućem roku. Uz sve pomenute pogodnosti za prvih šest mjeseci poslovanja Općina Kakanj izdvojit će po 500KM za svakog uposlenog radnika.

Sa zajedničkim novim poslovnim partnerom za kojeg saznajemo da je također imao namjeru samostalno da pokrene biznis u Visokom, ali zbog zapetljane administracije je odustao, firma “Tref” će uposliti 300 radnika u proizvodnji obuće za italijansko tržište.

(visoko.co.ba)