Real Madrid razbio Barcelonu na Camp Nou!

U prvoj utakmici finala Super Kupa Španije Real je kao gost savladao Barcelonu sa 1:3.

Prvo poluvrijeme je ponudilo dosta slab fudbal. Igralo se većinom na sredini terena bez ozbiljnijih prilika na obje strane. U svlačionice se otišlo sa nepopualrnih 0:0.

U nastavku duela kao da su drugi fudbaleri izašli na teren Nou Campa. Sve je počelo autogolom Piquea u 50. minuti za vodstvo Kraljeva od 0:1. Nakon toga Barcelona je krenula sa atacima. Propustili su nekoliko prilika, a do izjednačenja stižu u 76. minuti golom Messija iz penala, kojem je prethodila diskutabilna odluka sudije nakon pada Suareza u šesnaestercu. Nakon ponovljenog snimka sve je izgledalo kao simuliranje Urugvajca.

Četiri minute kasnije Ronaldo golčinom ponovo utišava Nou Camp i dovodi Real u vodstvo od 1:2, da bi dvije minute nakon gola, Portugalac dobio drugi žuti karton, odnosno crveni radi simuliranja.

Trijumf Reala je ovjerio Asensio fantastičnim golom u 90. minuti utakmice za konačnih 1:3.