Rudar remizirao u Gračanici

U derbiju 2.kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine, Bratstvo i Rudar podijelili bodove

Utakmica je opravdala epitet derbija. Igralo se otvoreno, bez kalkulacija, jer su obe ekipe krenule ofanzivno. Prvu šansu imali su zeleno-crni u 4. minuti preko Gačana, čiji je udarac odbranio golman Mustačević. Terensku inicijativu imali su igrači Bratstva, ali bez pravih prilika, jer je odbrana Rudara djelovala sigurno i odlučno. Ipak, u finišu prvog dijela igre domaći stižu do vodstvo. Poslije izvedenog kornera, u gužvi pred golom Rudara, najprisebniji je bio Ismet Pendek, koji glavom loptu šalje iza leđa golmana Bekana.

U poluvremenu struka Rudara vrši dvostruku izmjenu, što se pokazalo pravim potezom. Bešić i Mušija, te nešto kasnije Džafić, donijeli su osvježenje, pojačali pritisak na zadnju liniju Bratstva i sve češće prijetili golmanu Mustačeviću, koji je istakao s nekoliko vrlo dobrih intervencija, posebno u 65. minuti kada je odbranio zicer Bešića.

Pritisak Rudara urodio je plodom u finišu susreta, kada je nakon kornera snažnim udarcem glavom Adis Goralija  “zakucao” loptu u mrežu nemoćnog Mustačevića za konačnih 1:1.

Podjela plijena je očekivana , premda su zeleno-crni više pokazali, osobito u drugom poluvremenu, koje je proteklo u njihovoj  potpunoj dominaciji.

U Rudaru mogu biti zadovoljni osvojenim bodom, pogotovo što su kao rijetko kada, utakmicu završili bez kartona!

Bratstvo – Rudar 1:1

Gradski stadion  Luke u Gračanici.  Gledatelja 300. Glavni sudija: Sanel Silić (Cazin). Pomoćni suci: Edin Zjakić (Bihać) I Perica Maskaljević (Donja Mahala). Četvrti sudija: Ilija Orkić (Matići kod Orašja). Posmatrač suđenja: Alija Lizde (Mostar).Delegat: Miro Pandžić (Sarajevo).

Strijelci: 1:0 Ismet Pendek (40), 1:1 Adis Goralija (85).

Žuti kartoni: Ćosić, Devedžić i Havić (Bratstvo).

Crveni karton: Husein Poturalić (Bratstvo u 89.minuti – drugi žuti karton)

BRATSTVO: Armin Mustačević, Mahir Kujundžić (od 59. Edis Smajić), Kenan Havić,  Anes Ćosić, Maid Jaganjac, Ismet Pendek, Elvedin Aletić (od 46. Tarik Adilović) Stefan Stojanov,  Dejan Zarić (od 62.Vahid Kahrimanović), Husein Poturalić, Ahmed Hasinović (od 28. Anis Devedžić). Trener: Nikola Nikić.

RUDAR: Amir Bekan, Damir Bečak, Benaris Duraković (od 46.Adi Bešić), Adis Goralija, Omer Musić, Faruk Gačan, Enis Sadiković (od 73. Armin Cibra), Belmin Kobilica, Emir Karalić (od 46. Mustafa Mušija), Belmin Čehajić (od 66. Idriz Džafić), Vedad Kulović.  Trener: Almir Jašarspahić.

RUDARU BOD U GRAČANICI

“Nakon remija s GOŠK-om (1:1), naš klub je i u Gračanici ostvario identičan rezultat. Samo, ovaj put, za razliku od utakmice s GOŠK-om, želimo pohvaliti službena lica, na čelu sa glavnim sudijom Sanelom Silićem iz Cazina, na odlično odrađenom poslu. Također, želimo se zahvaliti i domaćinu, NK Bratstvo Gračanica na gostoprimstvu, te fer i korektnoj igri. 👏Naš tim je odigrao jednu odličnu utakmicu, pogotovo drugo poluvrijeme, i bio bliže pobjedi, ali u pojedinim situacijama nismo imali ni sreće pa se moramo zadovoljiti jednim osvojenim bodom. Treba još dodati da je strijelac gola za naš tim bio Adis Goralija”, piše na zvaničnoj stranici Rudara.