Željo traži izlazak iz krize – dočekuju lidera tabele

derbi zeljo sarajevo

Derbi 6. kola BHT Premijer lige igra se na Grbavici, gdje indisponirani Željezničar dočekuje lidera premijerligaškog karavana Zrinjski.

Željo se nalazi u vrlo nezgodnoj situaciji, jer su iza plavih dva poraza od po 0:2 i dvije loše partije protiv Slobode i Viteza, pa je jasno da je pritisak uoči duela sa plemićima još veći, a i psihološki moment nije najbolji.

Posebna utakmica

– Iza nas je mnogo razgovora i pokušaja da se psihički dignemo. Nije lako bilo poslije dva poraza, jer ovo što smo mi doživjeli, nije bilo dobro. Ali vjerujem da ćemo se dozvati i protiv Zrinjskog pokazati kvalitet. Želimo popraviti pristup i dati maksimum, a to će, nadam se, donijeti dobar rezultat, govori napadač plavih Stevo Nikolić i nastavlja:

– Mislim da je u ovom trenutku dobro što dolazi tako jak protivnik, jer ukoliko pobijedimo, a nadam se da hoćemo, onda će to i više nego pozitivno utjecati na nas. Mada jak protivnik može biti i mač sa dvije oštrice, poslije mečeva sa Slobodom i Vitezom.

Nikolić ističe i da u taboru Željezničara ne razmišljaju previše o protivniku.

– O Zrinjskom se sve zna. To je ekipa koja je konstantno u vrhu bh. fudbala, tako je nama najbitnije da mi budemo spremni i da učinimo sve za pobjedu.

Nikolić je igrač koji je na Grbavicu stigao iz Zrinjskog, s kojim je osvojio titulu prvaka.

– Bit će to poseban meč za mene, jer nikad u BiH nisam iz jednog kluba prešao u drugi, uvijek sam išao u inostranstvo pa se vraćao. S druge strane, bilo mi je prelijepo u Mostaru, no profesionalac sam i dat ću sve od sebe da pomognem ekipi da pobijedi, završio je Nikolić.

Ivan Peko je posve iznenada u prejakoj konkurenciji na sredini terena, kakva trenutno vlada u timu Zrinjskog, osigurao sebi mjesto startera početkom sezone. Da Vinko Marinović nije napravio grešku, potvrdile su njegove partije na početku sezone koje su obradovale navijače Mostaraca, ali i samog Peku.

Neizvjesnost

– Bilo je, ruku na srce, i nekih lošijih izdanja, ali sve u svemu, zadovoljan sam, posebno uzimajući u obzir da je iza mene pauza koja je trajala sedam mjeseci, rekao je Peko na jučerašnjoj konferenciji za medije, uz mnogo optimizma pred večerašnji derbi na stadionu Grbavica.

– Sigurno je da će utakmica biti tvrda i obilovati neizvjesnošću. Ne treba i ne smije zavarati trenutna forma Željezničara koja nije baš za pohvaliti jer je riječ o vrlo kvalitetnom timu sačinjenom od kvalitetnih igrača. Nemamo čega da se plašimo, poručio je Peko.

(oslobođenje)

udangbet

dolantogel

inatogel

inatogel

congtogel

inatogel

inatogel

inatogel

dolantogel

inatogel

inatogel

inatogel

inatogel

inatogel

inatogel

inatogel

inatogel

watitoto

inatogel

dubaitoto

inatogel

dolantogel

nadimtogel

nadimtogel

nadimtogel

inatogel

inatogel