Odbojkaši Kaknja startovali porazima

Nakon neuspjeha na gostovanju u Domaljevcu, izabranici trenera Aganovića u premijernom nastupu u Kaknju, protiv povratnika u Premijer ligu, ekipe „Ljubinja Bankom“, neočekivano, pretrpjeli i drugi poraz

Sigurno ni najstariji simpatizeri odbojke u Kaknju ne pamte da su odbojkaši Kaknja startovali s dva uzastopna poraza. I dok se neuspjeh u Domaljevcu mogao i očekivati, obzirom na snagu i iskustvo protivnika, domaći poraz od povratnika u premijerligaško društvo sigurno nisu mogli predvidjeti ni najveći pesimisti. Nažalost, desilo se ono najgore – poraz !

Poslije ekspresno dobijenog prvog seta (25:14), očekivala se glatka pobjeda Aganovićevog tima. Međutim, tako nisu mislili gosti iz Ljubinja, kojima je trebalo 23 minute da stignu do izjednačenja. U trećem setu vodila se velika borba za svaki poen. Više sreće imali su gosti koji su preuzeli vodstvo i najavili iznenađenje. Svoju dobru igru izabranici trenera Rudana materijalizirali su osvajanjem i četvrtog seta i stigli do neočekivane, ali zaslužene pobjede.

Desio se drastičan pad odbojkaša Kaknja. Istina, ekipa u odnosu na prethodnu sezonu je značajno oslabljena jer je ostala bez tri ključna igrača: dizača Džemila Jelaškovića, korektora Bahrije Zenovića i srednjeg blokera Armina Šljive. U međuvremenu nije angažovano nijedno pojačanje, što se itekako odrazilo na igru i rezultate na startu sezone.

OK „Kakanj 78“: OK „Ljubinje Bankom“ 1:3

Utakmica 2. kola Premijer lige BiH. Rezultat po setovima: 25:14, 17:25, 21:25, 19:25. Sudije: Admir Lolić (Živinic) i Milan Nikolić (Brčko). Delegat: Željko Kerović (Lopare).

OK „KAKANJ 78“: Rijad Begić, Adin Kadrić, Muhamed Begić, Muris Krivokapa, Edin Mehić, Adin Fazlić, Armin Vehab, Armin Fejzović, Danilo Ružić, Sejdin Mustafić, Faris Čobo. Trener: Almir Aganović.
OK „LJUBINJE BANKOM“: Slobodan Topalović, Ilija Krunić, Vuk Vuković, Đorđe Toholj, Pavle Gordić, Danilo Đogić, Matija Gordić, Milijan Kovač, Đorđe Knežević, Mirko Kozić, Marko Mičeta, Rasko Kosjerina. Trener: Milijan Rudan.