Provjerom u Službi za komunalne poslove Općine Stari Grad, nadležnoj za izdavanje odobrenja o korištenju javne površine, ustanovljeno je da je Šabanoviću izdato rješenje za korištenje javne površine u ulici Ferhadija 01.06. 2017. godine.
Kako rješenje nije bilo preuzeto, Šabanović je još jednom kontaktiran da dođe u nadležnu službu i preuzme rješenje. U rješenju je navedeno da se odobrava zauzimanje javne površine u svrhu postavljanja sadržaja za obavljanje ulične umjetnosti – ulični svirač gitare.
S obzirom da se radi o osobi koja ovom djelatnošću zarađuje za život i nalazi se u teškoj materijalnoj situaciji, kao i u brojnim sličnim slučajevima dosad, načelnik Hadžibajrić je izdao rješenje o korištenju javne površine bez plaćanja naknade, saopćeno je iz Općine Stari Grad uz zahvalnicu svim građanima koji su reagovali i na ovaj način ukazali na problem našeg sugrađanina, u nadi da više neće imati neugodnosti prilikom obavljanja ove djelatnosti, piše Klix.