
Ambasador Japana u Bosni i Hercegovini, Kazuja Ogava (Kazuya Ogawa), u okviru programa pomoći Grass Roots Projects (GAGP) kakanjskom Domu zdravlja je predao na upotrebu, ultrazvučni kolor dopler aparat, a kojeg je donirala Vlada Japana.
Naime, saznajemo da riječ o Programu japanske Vlade a koji je usmjeren na podršku lokalnim zajednicama i potencijalnim korisnicima programa.
Ovoj primopredaji ultrazvučnog aparata su prisustvovali načelnik Općine Kakanj Nermin Mandra, premijer Zeničko-dobojskog kantona Miralem Galijašević, dva ministara ZDK, zdravstva i pravosuđa u Vladi Zeničko-dobojskog kantona Dragoljub Brenjo i Mirnes Bašić, te predsjedavajući Općinskog vijeća Kakanj Slaven Katičić.
U prijemnoj sali direktor Dr.Mirsad Tursum, načelnik Općine Kakanj Nermin Mandra te ambasador Kazuja Ogawa su se obratili gostima, medijima i predstavnicima lokalne zajednice i nakon što su sve prisutne upoznali sa programom Vlade Japana, ambasador Japana Kazuja Ogawa i direktor Doma zdravlja Mirsad Tursum su otkrili ploču na kojoj je zabilježen humani gest Vlade Japana, a onda je zvanično u funkciju i pušten ultrazvučni aparat.
Ova značajna donacija ultrazvučnog aparata čija je vrijednost oko 50.000 KM smješten je u novoopremljenom kabinetu JU Doma zdravlja i zahvaljujući vrijednoj donaciji građani Kaknja od sada će lakše ostvarivati svoje pravo na zdravstvenu zaštitu, Napominjemo da je stari ultrazvučni aparat nabavljen prije 25 godina, tačnije davne 1990. godine a sada će biti od ogromnog značaja za sve kakanjce.

