Nova pobjeda Rudara

rudar vs sloga

Drugo gostovanje Kakanjaca donijelo im je i drugu minimalnu pobjedu. U prvom kolu su savladali Radnički u Lukavcu, a danas su gostovali nekoliko kilometara dalje u Siminom Hanu kod Sloge i ponovo su slavili.

Obje ekipe su imale svoje šanse. Nakon prvih 45 minuta golova nije bilo i baš kada se činilo da će meč završiti bez pogodaka, gosti iz Kaknja su stigli do gola.

Igrala se 88. minuta kada mrežu golmana Sloge Hamzabegovića pogađa rezervista Alidin-Dino Hajdarović za vodstvo od 1:0 i ispostaviće se pobjedu gostiju u ovom susretu. Rudar prvu domaću utakmicu u novoj sezoni čeka sa šest bodova s gostovanja, dok je Slogi ovo drugi poraz.

Prva liga FBiH, 2. kolo: Sloga SH – Rudar 0:1 (Hajdarović 88’)

SLOGA SH: Hamzabegović, Mehić, Fejzić, Salihović, Dav.Todorović, Dar. Todorović, Vejzović, Radovanović, Ibrahimović, Musić, Ahmetović.

RUDAR: Hinović, Alić, Hrustanović, Vila, Kobilica, Kulović, Aničić, Topalović, Đuđo, Hasić, Čizmić.